Genel

Doktor kıyafetli, maskeli, eldivenli ‘korona partisine’ baskın: 11 kişi gözaltında, bina mühürlendi


İstanbul Büyükçekmece'de, bir binada koronavirüs yasakları hiç sayılarak parti düzenlendiğine dair görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. Uyarılara aldırış etmeden parti düzenleyenleri belirleyen polis ekipleri şüpheli M.S., M.E.Ç., DJ’lik yapan T.A., partiye katılanları ve binanın sahibini gözaltına alındı. Polis, doktor kıyafetleri giyilen ve maske takılan partinin verildiği binayı mühürledi. 'Korona Partisi' diye adlandırılan kaçak eğlenceyi organize ettiği tespit edilen zanlılardan Mehmet Emin Çağlayan'ın avukatı Abdullah Burak Akça "Sosyal medyadan dolayı amacını aşmıştır. Kesinlikle bir parti ticari amaç söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.

'Korona Partisi'ne katılanlar doktor kıyafetleri giyip, maske taktı. Kaçak olarak düzenlenen eğlenceye katılanların ellerinde ameliyat eldivenleri ve saçlarında bone olduğu da gözlendi.

Büyükçekmece’de koronavirüs tedbirlerine aldırış etmeden parti düzenleyen 11 kişi gözaltına alınarak adli ve idari işlem başlatıldı.

Çin’in Wuhan kentinden çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan ve her gün binlerce kişinin ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yetkililer sürekli olarak evde kalınması ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunurken, bir grup genç ise uyarılara aldırış etmeden ev tutarak parti düzenledi. Büyükçekmece Bahçelievler Mahallesi Zencefil Sokak’taki bir binada düzenlenen partide, sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapan gençler ifşa olunca, polis ekipleri harekete geçti.

Partide bulunan 11 kişi hakkında adli ve idari işlem başlatıldı

Sosyal medya görüntülerini inceleyen polis ekipleri, uyarılara aldırış etmeden parti düzenleyenleri belirlemek ve yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda partiyi organize ettiği tespit edilen şüpheli M.S., M.E.Ç., partide DJ’lik yapan T.A. ile birlikte partiye katılan Y.Ü., E.K., C.D., Ö.A.Y., Ö.Ö., S.U., Y.K. ve ikamet sorumlusu İ.Y. isimli şüpheliler hakkında idari ve adli işlem başlatıldı.

'Korona Partisi' olarak adlandırılan eğlenceye katılanların doktor kıyafetleri giyip ve maske taktıkları kaydedilen görüntülerle belirlendi.

'Korona Partisi' olarak adlandırılan eğlenceye katılanların doktor kıyafetleri giyip ve maske taktıkları kaydedilen görüntülerle belirlendi.

Şüpheliler sağlık kontrolüne götürüldü

Gözaltına alınan şüphelilere bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma nedeniyle umumi hıfzıssıhha kanunu gereğince adli ve idari işlem uygulandı. Polis merkezinde ifadeleri alınan şüpheliler akşam saatlerinde sağlık kontrolüne götürüldü.

Büyükçekmece'de eğlence partisi operasyonu

Parti yapılan ev mühürlendi

Zabıta ekipleri tedbirlere aldırış etmeden parti düzenlenen binada yapılan incelemenin ardından mühürledi. Polis ekipleri partiye katılan diğer şahısları belirlemek ve yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

“Sosyal medyadan dolayı amacını aşmıştır”,

Öte yandan partiyi organize ettiği tespit edilen zanlılardan Mehmet Emin Çağlayan'ın avukatı Abdullah Burak Akça bir açıklama yaparak, “Malum bir villada bazı vatandaşların kendi aralarında yaptıkları bir eğlence, sosyal medyaya yansıması sonucu ne yazık ki toplumda büyük tepki toplamıştır. Bazı şahıslar Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları sonrası emniyet müdürlüğünde ifadeleri alınmıştır. Yaklaşık 10 tanesi ifadesi alındıktan sonra salınmıştır. Müvekkilim Mehmet Emin Çağlayan’da o dosya kapsamında emniyette işlemleri devam etmektedir. Ortada bir kabahat söz konusudur. Sosyal medyadan dolayı amacını aşmıştır. Kesinlikle bir parti ticari amaç söz konusu değildir” dedi.

Gece hayatını evlere taşıdılar: Büyükçekmece'de bir villadaki partiyi canlı yayınladılar

Yetkililer vatandaşlara “evde kalın ve sosyal mesafeye evde dahi dikkat edin< uyarıları yaparken Türkiye'de eğlence hayatının evlerde devam ettiği gözlemlendi. Büyükçekmece'de bir villada verildiği öğrenilen parti, instagram'dan canlı yayınlandı. Yayın devam ederken izleyenlerden birinin 'corona partisi mi' şeklindeki sorusu dikkat çekti.

Kaynak:yenisafak.com 30/03/2020


Arkadaşlarınla Paylaş!

Sen Ne Düşünüyorsun?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Çok iyi Çok iyi
0
Çok iyi
Yerim Yerim
0
Yerim
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Çok acı Çok acı
0
Çok acı
Hoş değil Hoş değil
0
Hoş değil
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğin hakkında ortaya bir şeyler çıkaracak soru dizisi
Trivia Test
Bilgini ölçme amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan bir soru dizisi
Anket
Karar almak veya görüşleri değerlendirmek için oylama
Hikaye
Görseller ile Şekillendirilmiş Metin
Liste
Liste İçeriği
Sıralı Liste
En iyi içeriği görmek için oyla
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embed
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Görsel
Görsel veya GIF

Send this to a friend