Genel

Avustralya’da koronavirüs paniği büyüyor: Trendeki iki yolcu ‘öksürük’ kavgasına tutuştu


Koronavirüs salgını neredeyse tüm dünya ülkelerini sarmışken, Avustralya’dan gelen bir görüntü vatandaşların virüs paniğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Geçen hafta, koronavirüs salgını nedeniyle market raflarının boşaldığı ve tuvalet kağıdı kavgalarının yaşandığı Avustralya’dan ilginç bir görüntü daha geldi. 

ABD kanalında çalışan gazeteci Andy Park tarafından Sidney’deki tren yolculuğunda çekilen videoda, bir yolcunun ağzını kapatmadan öksürmesi sonucu çıkan tartışma görülüyor. 

Videoda, kadın yolcunun öksürmesinin ardından karşısında oturan erkek yolcu ağzını kapatmadan öksürmemesi uyarısında bulunuyor. Ancak dakikalar sonra, kadın yine ağzını kapatmadan bu sefer erkek yolcuya doğru öksürüyor. Bunun üzerine sinirlenen adam, ‘Ciddi misin? Az önce bana doğru mu öksürdün?’ diye soruyor. 

Soruyu ‘Evet’ diye yanıtlayan kadın, kendisinde koronavirüs olmadığını belirtse de adam, ‘Sizi daha az önce kibarca uyardım’ diyerek hükümetin ‘öksürürken ağzınızı ve burnunuzu kapatın’ uyarısını hatırlatıyor. 

Koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği Avustralya’da 61 kişide koronavirüs tespit edildiği açıklanmıştı. Avustralyalıların, hastalık endişesi nedeniyle market raflarını boşaltmış ve ülkede tuvalet kağıdı stoklarının tükenmişti. Bazı marketlerde tuvalet kağıdı kavgaları yaşanırken, mizahi yönüyle bilinen NT News adlı gazete tuvalet kağıdı olarak kullanılması için fazladan sekiz boş sayfa basmıştı. 

Kaynak:tr.sputniknews.com 13/03/2020


Arkadaşlarınla Paylaş!

Sen Ne Düşünüyorsun?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Çok iyi Çok iyi
0
Çok iyi
Yerim Yerim
0
Yerim
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Çok acı Çok acı
0
Çok acı
Hoş değil Hoş değil
0
Hoş değil
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğin hakkında ortaya bir şeyler çıkaracak soru dizisi
Trivia Test
Bilgini ölçme amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan bir soru dizisi
Anket
Karar almak veya görüşleri değerlendirmek için oylama
Hikaye
Görseller ile Şekillendirilmiş Metin
Liste
Liste İçeriği
Sıralı Liste
En iyi içeriği görmek için oyla
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embed
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Görsel
Görsel veya GIF

Send this to a friend