Okuyunca “Bu Bende de Var” Diyeceğiniz Teknoloji Çağının Kaçınılmaz Hastalıkları

Tüm insanlar için ilişkiler zaman zaman oldukça karmaşık bir hal alabiliyor. Bazı insanlar için kolay olsa da birçok kişi ilişkilerin dinamiğine uyum sağlayamıyor.


Romantik ilişkiler birçok kişinin hayatını şekillendiriyor ve duygusal anlamda her şeyin merkezinde yer alıyor. Ancak tıpkı insan ilişkileri gibi romantik ilişkiler de zaman zaman kafa karıştırıcı olabiliyor. İşin içine imalar, gizli mesajlar, vücut dili de girince olay içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Romantik ilişkilerde çoğu zaman partnerler birbirine karşı tam olarak açık olmuyor. Üstü kapalı cümleler de büyük bir belirsizlik doğuruyor. Günümüzde günübirlik ilişkiler ve flörtleşme ilişkilerin ilk adımı sayılıyor. Ancak eskiden olduğu gibi sevgili olma teklifleri ya da “Seni seviyorum” cümleleri havada uçuşmadığı için flört döneminde sevgililik dönemmine geçiş arasında oldukça ince bir çizgi oluyor. Elbette anlaşılması ve görülmesi zor bir çizgi… Durum böyle olunca partnerlerin kafasın oldukça klişe bir soru beliriyor: “Biz şimdi neyiz?” Gelin flört ettiğiniz kişiyle ciddi ve ideal bir ilişkiye adım atmış mısınız birlikte bakalım…

 1. 1 İkiniz de yoğun olsanız dahi birbirinizin öncelikleri haline geldiyseniz


  Özellikle şehir yaşamında herkesin günlük bir rutini ve bitmek bilmeyen bir koşturması var. Üzerine sorumluluklar da binince bazen en yakınlarımıza bile vakit ayırmak neredeyse imkansız hale geliyor. Eğer biriyle flört ediyorsanız ve onunla ciddi bir ilişki düşünmüyorsanız başka şeylerden fedakarlık edip ona vakit ayırmazsınız. Bu yüzden flört eden çiftlerin hayatlarında birbirlerine öncelik tanıması ve alan açması ciddi bir ilişkinin ilk işaretlerinden biridir. Böyle durumlarda iki taraf birbiriyle sık sık iletişim kurar ve sohbet eder. Önemsiz flörtlerle yalnızca buluşmak için ya da boş vakitlerde iletişim kurulurken ciddi bir ilişkiye giden flörtlerde durum tam tersidir.

 2. 2 Ailenize ve arkadaşlarınıza birbirinizden bahsediyorsanız


  Birçok kişi özellikle ailesine önemsiz birini anlatmaz. Siz ve flört ettiğiniz kişi ailenize ve arkadaşlarınıza sık sık birbirinizden ve yaşadıklarınızdan bahsediyorsanız durum ciddi bir hal alıyor demektir. Eğer her şey yolunda giderse çok yakında ciddi bir ilişkiniz olabilir.

 3. 3 Bir yerde kahve içmek yerine çok daha ciddi planlar yapıyorsanız


  Çok iyi tanımadığımız ya da gelecekte beraber olmayı planlamadığımız, yani flört ettiğimiz insanlarla özel planlar yapmayız. Genellikle ayak üstü buluşmalar gerçekleştiririz. Ancak biriyle ciddi bir ilişkiye adım atıyorsanız şık bir yerde akşam yemeği, müzeler, sergiler ya da farklı deneyimler listenize girmeye başlar. Bu noktada amaç birlikte olduğunuz kişinin farklı yönlerini görmek ve onu daha yakından tanımak istemektir. Bu da ciddi bir ilişkinin önemli adımlarından biridir.

 4. 4 Ufaktan gelecek planları yapmaya başladıysanız


  Kimse öylesine görüştüğü biriyle aylar sonrası için planlar yapmaz. Eğer aranızda birkaç ay sonraki bir konser için bilet almak gibi planlar yapıyorsanız ve gerçekten uzun bir zaman sonrasından bahsederek derin sohbetlere dalıyorsanız iş ciddileşiyor olabilir.

 5. 5 Birbirinizi hayatınızdaki önemli insanlarla tanıştırıyorsanız


  Kimse emin olmadığı birini en yakı arkadaşıyla ya da önemsediği biriyle tanıştırmak istemez. Anca eğer ciddi bir ilişki istiyorsanız hoşlandığınız kişinin sizin çevrenize dahil olmasını ve en güvendiğiniz insanlarla tanışmasını istersiniz. Bu aslında bir yandan da sevdiğiniz insanların fikrini öğrenmek için önemli bir adımdır.

 6. 6 Birbirinize hitap ederken daha samimi kelimeler kullanıyorsanız


  Öylesine görüştüğünüz birine birçok kişiye hitap edebileceğiniz şekilde hitap edersiniz. Ancak hayatınızdaki kişi sizin için çok daha özelse ona daha sevimli ve samimi kelimelerle hitap edersiniz. Bu dönem yalnızca “Aşkım” ve “Sevgilim” kelimelerinin kullanılmayıp bu anlama gelen her şeyin kullanıldığı dönemdir. Kafada büyük soru işaretleri yaratsa da aslında ayırt edilmesi oldukça kolaydır.

 7. 7 Küçük, romantik dokunuşlar


  Aranızdaki ilişki çok daha ciddi ve duygusal bir hal alıyorsa sürekli birbirinize dokunmak ve sarılmak isteyebilirsiniz. Eğer ilişkiniz bu aşamadaysa partnerinizin nerede olursanız olun belli belirsiz elinizi tuttuğuna, omzunuza dokunduğuna ya da ayrılırken sımsıkı sarıldığına şahit olabilirsiniz. Bunu biz tarif edemeyiz ancak siz çok derinden hissedebilirsiniz…

 8. 8 Birlikte tatil planı yapıp davetlere katılıyorsanız


  Birlikte özel bir güne gitmek aslında bir çift olduğunuzun en büyük işaretlerinden biridir. Bu artık ilişkinizin ilanı sayılabilir. Bu yüzden birini ailenizden ya da arkadaşlarınızdan birinin özel bir davetine çağırmadan önce iki kez düşünmelisiniz. Diğer yandan aylar sonrası için tatil planı yapıyorsanız ve birlikte bir geziye çıkmayı düşünüyorsanız bu da birbirinizin hayatında geçici olmadığınızı gösterir.


Arkadaşlarınla Paylaş!

Sen Ne Düşünüyorsun?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Çok iyi Çok iyi
0
Çok iyi
Yerim Yerim
0
Yerim
Helal olsun Helal olsun
0
Helal olsun
Çok acı Çok acı
0
Çok acı
Hoş değil Hoş değil
0
Hoş değil
Yok artık Yok artık
0
Yok artık
wpntr

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğin hakkında ortaya bir şeyler çıkaracak soru dizisi
Trivia Test
Bilgini ölçme amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan bir soru dizisi
Anket
Karar almak veya görüşleri değerlendirmek için oylama
Hikaye
Görseller ile Şekillendirilmiş Metin
Liste
Liste İçeriği
Sıralı Liste
En iyi içeriği görmek için oyla
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embed
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Görsel
Görsel veya GIF

Send this to a friend